5 Ambulans Çatışmanın Ortasında Kaldı

Dağlıca bölgesindeki çatışmanın ortasında kalan beş ambulans 15 saat sonra ilçeye dönebildi.

 Dün gece sabaha karşı PKK‘lı kalabalık bir grup, Dağlıca‘da askeri bazı noktalara ağır silahlarla saldırdı. İlk saldırı esnasında 8 asker şehit oldu ve bölgede çatışma başladı.

Askerlerin açılan ilk ateşin ardından hemen karşılık vermesi sayesinde 10 PKK‘lı da öldürüldü fakat çatışma sırasında 16 asker de yaralanmıştı ve bu askerlerin derhal hastanelere sevk edilmesi gerekiyordu. Ambulans talep edildi.

Bölgeye hareket eden ambulanslar askerlerin hastanelere sevkiyatını başarıyla sağladılar fakat bölgeye giden 5 ambulans çok tehlikeli bir noktada çatışmanın ortasında sıkıştı kaldı.

Çatışmaların ortasında kaldığı belirtilen ambulanslardan birine 5 kurşun isabet etti. 5 ambulans, anca 15 saat sonra akşam saatlerinde ilçeye dönebildi.

Bu arada yaşanan saldırının ardından bölgede çok geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. 4 bin askerin katıldığı bildirilen operasyonlarda Hakkari Valiliği’nin açıklamalarına göre toplam 26 terörist etkisiz hale getirildi.

Operasyonların nereye kadar uzanacağı ve ne zamana kadar devam edeceği bilinmiyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI