300 Terörist 4 Bin Askerin Çemberinde

Dağlıca’da 8 askerin şehit olmasının ardından harekete geçen 4 bin asker, 300 kişilik PKK’lı grubu abluka altına aldı.

 Yüksekova‘da 8 askerin şehit olmasının ardından bölgede başlatılan operasyonda 300 kişilik PKK‘lı grup abluka altına alındı. Karakol saldırısı sırasında 10 terörist öldürülmüştü; daha sonra düzenlenen operasyonlarda 16 terörist daha öldürüldü. Bu sırada 3 de asker yaralandı.

Yüksekova ve Şemdinli bölgesinde iki ayrı koldan yürütülen operasyona 4 bin asker katılıyor. Operasyona özel harekat polisleri ile korucular da destek veriyor. Bölgeye sürekli asker indiriliyor.

AĞIR SİLAHLARI ÖNCEDEN SOKMUŞLAR

Hakkari Şemdinli’deki Derecik İç Güvenlik Taburu’nun koruma üs bölgesi ve Yüksekova‘daki Dağlıca bölgesi Yeşiltaş Karakolu’na aynı anda düzenlenen saldırılara, kalabalık bir PKK‘lı grubunun katıldığı ortaya çıktı.

Taburun bulunduğu bölgeye göre daha içerde olan Yeşiltaş Karakolu’na saldıran teröristlerin, doçka ve havan gibi ağır silahları, Irak’taki kamplarından daha önceden getirip bölgede gizledikleri değerlendiriliyor.

EŞ ZAMANLI SALDIRI, HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN

Asıl hedef olarak 4 yıl önce saldırıya uğrayan Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu’nu seçen teröristlerin, buraya yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Derecik İç Güvenlik Taburu’nun koruma üs bölgelerine eş zamanlı saldırıp hedef şaşırtarak takviye birliklerin gelmesini geciktirmeyi planladıkları belirtildi.

Saldırının haber alınması ile birlikte karadan ulaşmanın zaman aldığı bölgeye havadan komandolar indirildi, kobra ve süper kobra helikopterler, teröristlerin kaçış yollarını ateş altına aldı.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI