300 Terörist 4 Bin Askerin Çemberinde

Dağlıca’da 8 askerin şehit olmasının ardından harekete geçen 4 bin asker, 300 kişilik PKK’lı grubu abluka altına aldı.

 Yüksekova‘da 8 askerin şehit olmasının ardından bölgede başlatılan operasyonda 300 kişilik PKK‘lı grup abluka altına alındı. Karakol saldırısı sırasında 10 terörist öldürülmüştü; daha sonra düzenlenen operasyonlarda 16 terörist daha öldürüldü. Bu sırada 3 de asker yaralandı.

Yüksekova ve Şemdinli bölgesinde iki ayrı koldan yürütülen operasyona 4 bin asker katılıyor. Operasyona özel harekat polisleri ile korucular da destek veriyor. Bölgeye sürekli asker indiriliyor.

AĞIR SİLAHLARI ÖNCEDEN SOKMUŞLAR

Hakkari Şemdinli’deki Derecik İç Güvenlik Taburu’nun koruma üs bölgesi ve Yüksekova‘daki Dağlıca bölgesi Yeşiltaş Karakolu’na aynı anda düzenlenen saldırılara, kalabalık bir PKK‘lı grubunun katıldığı ortaya çıktı.

Taburun bulunduğu bölgeye göre daha içerde olan Yeşiltaş Karakolu’na saldıran teröristlerin, doçka ve havan gibi ağır silahları, Irak’taki kamplarından daha önceden getirip bölgede gizledikleri değerlendiriliyor.

EŞ ZAMANLI SALDIRI, HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN

Asıl hedef olarak 4 yıl önce saldırıya uğrayan Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu’nu seçen teröristlerin, buraya yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Derecik İç Güvenlik Taburu’nun koruma üs bölgelerine eş zamanlı saldırıp hedef şaşırtarak takviye birliklerin gelmesini geciktirmeyi planladıkları belirtildi.

Saldırının haber alınması ile birlikte karadan ulaşmanın zaman aldığı bölgeye havadan komandolar indirildi, kobra ve süper kobra helikopterler, teröristlerin kaçış yollarını ateş altına aldı.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI