“27 Mayıs CHP zulmünün resmi belgesidir!”

Başbakan Erdoğan, Adnan Menderes’in memleketi Aydın’da halka sesleniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmaları için bugün Aydın’daydı. Aydın’da partisince düzenlenen seçim mitinginde halka seslenen Başbakan Erdoğan, 27 Mayıs’ın CHP zulmünün resmi belgesi olduğunu söyledi ve merhum Adnan Menderes’in memleketinde Menderes’i rahmetle andığını söyledi.

Halen devam eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde: “Maalesef Adnan Menderes’i iki arkadaşıyla beraber 27 Mayıs 1960’da idam ettiler. Burada kendi memleketinde, yol arkadaşlarıyla beraber Menderes’i anmadan konuşmaya başlamayamam. Hepsinin mekanları cennet olsun.

Merhum hapisteyken en çok Aydın’ı özlemiş, Çine çayını özlemiş. Hayırlısıyla bu işten kurtulayım oturacağım Çine çayının kıyısına, söğüt ağaçlarının yeli yüzüme vursun, onu hissedeceğim demiş. Ama bunu bile çok gördüler Menderes’e.

Adnan Menderes ve arkadaşları 14 Mayıs 1950’de “Yeter söz milletindir” diyerek iktidara geldi ve CHP’nin otoriter yönetimini alt üst etti. Neydi Menderesin suçu? Ekonomik, siyasal, sosyal ve diplomatik olarak yüksek seviyelere çıkartmak mı? Milletin gönlünde iz bırakması mı?

İnönü ezanı ‘Tanrı Uludur’a çevirdi. Menderes ‘Allahu Ekber’e çevirdi. Bu mudur suçu? Üstünlerin hukukuna, yasakçı bürokrasiye karşı çıktı, bu mudur suçu? Milletin sofrasındaki buğdaya, tarlasındaki pamuğa göz koyan, milletini aşağılayan, milleti böçek gibi gören CHP zihniyeyine karşı çıktı. Bugün değişen bi şey var mı? Bugün benim milletime “göbeğini kaşıyan adam”, “bidon kafalı” diyorlar. “Bu milletin yüzde 60’ı aptaldır” diyorlar. Bu CHP zihniyetidir.

27 Mayıs Türkiye’nin demokrasi tarihinde kara bir lekedir. Acı bir yaradır. 27 Mayıs, CHP zulmünün gözü kara bir şekilde insanların canına kıydığının resmi belgesidir. 27 Mayıs’ı unutmadık, bu millet unutmadı. Bu millet 27 Mayıs’ı unutmayacak ve unutturmayacak. Bu ülkede bir daha 27 Mayıs’lara izin vermeyeceğiz.

Tüm Türkiye’ye açık yüreklilikle, bize Menderes’in akıbetini hatırlatan CHP yönetimine sesleniyorum. Bize idam sehpasını hatırlatanlara sesleniyorum. Bizi Yüce Divan’la tehdit eden MHP’ye sesleniyorum. Gafillere sesleniyorum. Biz Menderes gibi bu yola beyaz gömleğimizi giyerek çıktık. Biz milletin yoluna canımızı koyarak çıktık.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI