2012 Memur Maaşları

Memurlar 2012 yılının 1. yarısına dair zamlı maaşlarını 15 Ocak’ da alacaklar. 2012 Yılında memurlara verilecek zam oranları hariç 666 sayılı eşit işe eşit ücret düzenlemesinin ardından ortaya çıkan memur maaşlarını sizler için hesapladık.

Ayrıca, 666 sayılı KHK ile ücret eşitlemesi maksadıyla getirilen yeni düzenlemeler de 15 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girmiş olacak.

Getirilen bu yeni düzenlemeler sebebiyle resmi açıklamalara göre yaklaşık 405 bin memurun maaşlarında çeşitli oranlarda artışlar yapılmış olacaktır.

666 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK ye eklenen ek 10 uncu madde gereğince, yönetici kademesindekiler maaşlarını, yine aynı KHK ye eklenen (II) sayılı cetvelde kadroları için belirlenen ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamlarına göre alacaklardır.

Ayrıca, 666 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK ye eklenen ek 9. madde ile de bunların haricinde kalan ve halen 375 sayılı KHK nin ek 3. maddesi ile diğer muhtelif kanun hükümlerine göre kendilerine ek ödeme verilen çeşitli sınıf ve unvanlıkadrolarda çalışan memurların ek ödeme oranları da ek (I) sayılı cetvel ile yeniden belirlenmiştir.

Bu belirleme yapılırken de öğretmenler, emniyet mensupları, din hizmetlileri, TSK mensupları ve yükseköğretim personeli haricindeki diğer hizmet sınıflarında çalışan memurların ek ödemelerinde muhtelif oranlarda artışlar yapılmıştır.

Bu artışlar konusunda bir fikir sahibi olunabilmesi amacıyla sözü edilen memurların mevcut maaşlarını ve yeni maaş ödeme sistemi ile ek ödeme oranlarına göre oluşacak maaşlarını sizler için hesapladık. Hesaplamayı yaparken de mevcut ve yeni maaşlar için halen uygulanmakta olan katsayıları; yine mevcut maaşlar için kadro aylığına göre alınan maaşları ve 375 sayılı KHK nin ek 3. maddesine göre yapılan ek ödemeleri esas aldık.

Mevcut ve yeni maaşlara aile yardımı kapsamında yapılan ödemeler dahil edilmemiştir.

Yeni maaşlara ilişkin tutarların, 2012 yılının ilk yarısı için öngörülen maaş artışoranı olan % 3 le çarpılması halinde (enflasyon artışından kaynaklanabilecek fark hariç) 15 Ocak 2012 maaşınızı yaklaşık olarak öğrenmeniz mümkün olacaktır.

375 sayılı KHK ye ekli (II) SAYILI CETVELE GÖRE BAZI MEVCUT VE YENİMAAŞLAR

uvfp - 2012 Memur Maaşları

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI