2. Nihat dönemi kapandı!

631795 detay - 2. Nihat dönemi kapandı!Beşiktaş, tecrübeli golcü konusunda kararını verdi…

Beşiktaş Kulübü, futbolcusu Nihat Kahveci ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, ”Profesyonel futbolcularımızdan Nihat Kahveci ile aramızdaki mevcut sözleşme, karşılıklı anlaşılarak sona erdirilmiştir” denildi.

TARAFTARA MESAJ
Beşiktaş’la yollarını ayıran Nihat Kahveci, samimi açıklamalar yaparken Beşiktaş taraftarına da ayrı bir parantez açtı.

LigTV’ye konuşan Kahveci, Türkiye’ye geri dönerse sadece Beşiktaş’ta oynayacağını söylediğini hatırlatarak, “Bunu daha önce de söylemiştim. Bu hedefimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Ama sahada işler maalesef istediğimiz gibi gitmedi. Biz de oturduk ve böyle bir karar aldık. Sonuçta Beşiktaş profesyonel bir kulüp ve ben de profesyonel bir futbolcuyum.” dedi.

“EN BÜYÜK ÜZÜNTÜM KARŞILIK VEREMEMEK”
Nihat Kahveci, herkese teşekkür ettiğini belirterek “Başkanımıza, yönetimimize ve özellikkle de Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Benim en büyük üzüntüm, bana büyük destek veren taraftarımıza bu desteğin karşılığını sahada verememek” ifadelerini kullandı.

“BEN BEŞİKTAŞLI NİHAT’IM”
Çok tartışılan para konusuna da değinen tecrübeli futbolcu “Benim hakkımda ekonomik anlamda çok şeyler konuşuldu. Şunu da herkes bilsin; geldiğim günden beri Beşiktaş için maddi-manevi çok fedakarlık yaptım. Her ne kadar son dönem başarısız geçse de Ben ‘Beşiktaşlı Nihat Kahveci’yim. Bir söz verirsem arkasında dururum. Belki çok büyük konuştuğumu düşünebilirler ama Türkiye’de Beşiktaş’tan başka bir takımda oynamayı hiç düşünmüyorum” diye konuştu.

“HERKES HAKKINI HELAL ETSİN”
Beşiktaş’tan ayırlırken kimseye kırgınlığının olmadığının altını çizen Nihat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yeri geldi yerden yere vuruldum. Son zamanlarda bir tepkim de oldu. Ama bundan 15 sene önce Nihat Kahveci kimse bugün de odur. Belki performansım sonrasında insanların bana karşı düşünceleri değişmiş olabilir. Ama ben hala aynı Nihat’ım. Herkese hakkımı helal ediyorum. Umarım herkes de bana hakıkını helal eder.”

DEMİRÖREN’E VEDA ETTİ
Beşiktaş ile sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilen golcü oyuncu Nihat Kahveci, kulüp başkanı Yıldırım Demirören’e veda ziyaretinde bulundu.

Ziyarette kulüp başkanı Yıldırım Demirören, Nihat Kahveci’ye Beşiktaş’a yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür etti ve bundan sonraki spor yaşamında başarılar diledi.

Nihat Kahveci ise Demirören’e teşekkür ederek, siyah-beyazlı ekibin başarılarını her zaman gururla takip edeceğini ifade etti.

Diğer yandan Beşiktaş’ın internet sitesinde, ”Teşekkürler Nihat Kahveci” başlığıyla yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

”Beşiktaşımız’a önemli hizmetlerde bulunan Nihat Kahveci’yi daima hatırlayacağız. Altyapımızda futbola başlayan Nihat Kahveci, siyah-beyazlı formamızla başarıdan başarıya koştu, A Milli Takım forması giyme onuruna sahip oldu ve İspanya’ya transfer olarak da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. 2009-2010 sezonunda yuvasına geri dönen Nihat Kahveci, adını tarihimize altın harflerle yazdırdı. Nihat Kahveci’ye bugüne kadarki tüm hizmetleri için teşekkür eder, bundan sonraki spor yaşamında başarılar dileriz.”

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI