2 ayda 10 milyon kullanıcı kaybetti

Sanal dünyada rekabet giderek artıyor.

Teknolojinin iletişimde geldiği son nokta ülkelerin facebook örneğinde olduğu gibi kaderini yeniden yazmaya imza atarken sanal dünyadaki acımasız rekabette yarışta geri kalanları safdışı ediyor.

Arkadaşlık ve eğlence sitesi olarak 110 milyona yaklaşan üyesi ile teknoloji endüstrisinde üst sıralarada yer alan MySpace birkaç haftada yaklaşık 10 milyon tekil kullanıcı kaybetti.

Sitenin Şubat 2010’dan bu yana kaybettiği kullanıcı sayısı ise 50 milyonu buldu.

Ciddi sayıda kullanıcı kaybeden sitenins sahibi olduğu şirket bir dizi yenilemeye gidiyor. Ancak,şirket gelir kaybını gerekçe gösterek 500 çalışanı ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Bu yıl çalışan sayısını yarıya düşürmeyi planladığını açıklayan şirket Facebook benzeri bir sosyal ağ yaratarak kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmaya çalışacak.

2005 yılında Rupert Murdoch New Corp.tarafından büyük umutlarla 330 milyon sterline satın alınan MySpace için bugün 50 milyon sterlin fiyat biçiliyor.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI