14 ilde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Türkiye’yi esir alan kar yağışı bazı il ve ilçelerde okulların tatil olmasına yol açtı. İşte tatil olan il ve ilçeler…

ISPARTA
Isparta Valisi Memduh Oğuz, kar yağışı nedeniyle Sütçüler ve Aksu ilçesiyle, bu ilçelere bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Oğuz, kent merkezi ve diğer ilçe ve beldelerde herhangi bir olumsuzluk olmadığığını kaydetti.

KIRIKKALE
Kırıkkale’de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

Kırıkkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Kırıkkale merkez ve merkeze bağlı köy, belde ve tüm ilçelerde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan özürlü personelin de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

ANKARA
Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle kentteki okulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, başkentin soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında bulunduğu belirtilerek, vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

Kar yağışı nedeniyle resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin bir gün süreyle tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve birlikte aralıklı kar yağışı beklendiği değerlendirildiğinden, Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı ile 29 Şubat Çarşamba günü ilimiz kamu kurumların görevli hamile ve emziren bayanlar, kalp-böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve özürlü personelin idari izinli sayılması, resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşlerin ise bir gün süreyle tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.”

YOZGAT
Yozgat’ta yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezinde ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

BURSA
Bursa ve ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Bursa’da etkili olan kar yağışı eğitimi etkiledi. Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa ve ilçelerinde tüm okullar kar yağışı dolayısıyla bugün tatil edildi.

KARABÜK
Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

BARTIN
Bartın Valisi İsa Küçük, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde bugün eğitime ara verildiğini kaydetti.

DÜZCE
Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Dün geceden bu yana kent genelinde etkili olan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

BOLU
Bolu’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede’de ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

ÇANKIRI
Çankırı’nın Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün verildi.

Devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı söz konusu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesine karar verildi.

ZONGULDAK
Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

KASTAMONU
Tosya Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre de devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı eğitime yarın ara verilmesi kararı alındı.

KONYA
Konya’nın Kadınhanı ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Kadınhanı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

KIRŞEHİR
Kırşehir’de kar nedeniyle taşımalı eğitim veren okullar bugün tatil edildi. Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; il genelinde taşımalı eğitim gören okulların kar nedeniyle tatil edildiği duyuruldu. Bu arada il özel idaresi ekipleri ve karayolları ekipleri kar nedeniyle kapalı olan yolları açma çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI