13 Kişinin Öldüğü Cezaevinde Yine Yangın

 

13 mahkumun hayatını kaybettiği Şanlıurfa’daki cezaevinde yine yangın çıktı; bu kez çocuk koğuşunda!

 13 mahkumun hayatını kaybettiği Şanlıurfa Cezaevi’nde yine yangın çıktı. Cezaevinde isyan çıktığı öğrenilirken Şanlıurfa Valisi, ”Yangının kontrol altına alındığını, can kaybının olmadığını” açıkladı.

Koğuşların bulunduğu bölümde saat 18.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonrasında 3 itfaiye aracı ile ambulans olay yerine sevk edildi. Çok sayıda tutuklu ve hükümlü dumandan etkilenirken yaralılar, ambulansla hastaneye sevk edildi. İş makinelerinin de cezaevine girdiği öğrenildi.

Şanlıurfa Valisi ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı da cezaevine girerek incelemelerde bulundu.

ÇOCUK KOĞUŞUNDA ÇIKTI

Yangının çıktığı sırada cezaevinde inceleme yapan CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba, yangının çocuk koğuşunda çıktığını, çocukların yatakları ateşe verdiğini söyledi. Ağbaba, bunun bir protesto olduğunu, koşulların düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

POLİS BİBER GAZI SIKTI

Yangın haberinin duyulmasıyla tutuklu yakınları cezaevine akın etti. Bunun üzerine polis ve jandarma bölgede ve cezaevinde güvenlik önlemlerini artırdı. Polis cezaevi dışında toplanan mahkum yakınlarına biber gazıyla müdahale etti.

13 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Önceki gün çıkan yangında 13 kişi hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

Şanlıurfa Cezaevi müdürünün yangın çıkmadan önce başka bir yere tayini çıktığı açıklanmıştı. 13 kişinin öldüğü Şanlıurfa Cezaevi müdürünün görevden alındığı iddialarını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, “Urfa Cezaevi Müdürü görevden alındığı iddiaları doğru değil. Yaz kararnamesinde tayini çıkmış, bu tayin yerine getiriliyor” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir